Nors sportinis krepšys visų pirma asocijuojasi su sporto sale ir kasdienėmis treniruotėmis, tačiau patogus, tvirtas ir kokybiškas krepšys gali būti naudingas ir keliaujant, kraustantis ar prireikus pernešti sunkius daiktus. Platus sportinių krepšių pasirinkimas leidžia išsirinkti jūsų stilių ir skonį atitinkantį krepšį, kuris galės kasdien jus lydėti į sporto salę ar sutalpinti visus jūsų daiktus keliaujant.
Sportinių krepšių kategorija, nors pirmiausia sukurta būtent sporto reikmenims nešiotis, dabar apima platesnę rinkos dalį. Pavyzdžiui, PUMA firmos gaminamo modelio FERRARI LS WEEKENDER pavadinimas sufleruoja, kad krepšys skirtas ne tik sporto mėgėjams, bet ir tiesiog susiruošusiems į trumpą savaitgalio išvyką. Nors kai kurių gamintojų modeliai iš tiesų savo išvaizda labai primena tradicinį sportinį krepšį, turi kelis skyrius, kurie leidžia dėvėtus rūbus ir avalynę atskirti nuo švarių ir pan., tačiau kiti sportiniai krepšiai labiau primena tiesiog nedidelius kelioninius krepšius. Šie krepšiai yra uniseksiniai, neskirstomi atskirai į vyriškus ir moteriškus, nors kai kurie gamintojai, siūlantys platesnę spalvų paletę, savo krepšius įvardija kaip skirtus moterims. Taigi jei ieškote praktiško, neteplaus tradicinio juodo, rudo, pilko sportinio krepšio – jums pasisekė, nes tokių gaminių pasiūla plačiausia, tačiau ieškantiems individualų stilių geriau atskleidžiančių krepšių taip pat bus iš ko rinktis.
Sportinių krepšių būna įvairių dydžių, todėl pirmiausia jums reikėtų nuspręsti, kokio dydžio krepšio jums reikės. Mažesnės talpos krepšiai tiks avalynei ir aprangai, kurią nešatės į sporto salę, didesni krepšiai bus naudingi, jei norite juos panaudoti kaip daiktų gabenimo krepšį keliaujant. Atidžiai perskaitykite aprašymą, apžiūrėkite visas nuotraukas, kad išsiaiškintumėte, kiek papildomų vidinių ar išorinių kišenių turi krepšys. Vieni modeliai turi vieną nedidelę vidinę kišenėlę raktams, kiti – kelias išorines, dar kiti yra padalinti į 2-3 vidinius skyrius, kad atskirai galėtumėte laikyti rankšluostį, batus ir sportinius rūbus.
Rinkdamiesi krepšį taip pat atkreipkite dėmesį ir į jo rankeną, nes skirtingų gamintojų sportiniai krepšiai pasižymi skirtingomis savybėmis. Dauguma PUMA ir HUMMEL gaminamų krepšių turi dvi trumpas rankenas, kad krepšį galėtumėte patogiai nešti vienoje rankoje bei ilgą rankeną, kad krepšį galėtumėte nešti ant peties. Tačiau, pavyzdžiui, kai kurie NIKE modeliai turi tik vieną rankeną, kuri leidžia krepšį nešti ant vieno peties kaip kuprinę. ADIDAS modeliai dažnai turi dvi reguliuojamo ilgio rankenas, kad krepšį galėtumėte nešti tiek rankoje, tiek ir kaip kuprinę ant abiejų pečių.
Rinkdamiesi taip pat atkreipkite dėmesį, kad kai kurie sportiniai krepšiai yra pagaminti iš poliesterio, o kai kurie – dirbtinės odos ar kitų medžiagų. Šiuolaikinės technologijos leidžia sukurti patvarius ir ilgaamžius produktus iš skirtingų medžiagų, todėl tinkamai prižiūrimi, tiek ir odiniai, tiek ir poliesterio krepšiai jums gali tarnauti ilgą laiką, tiesiog atkreipkite dėmesį į gamintojo informaciją apie tai, ar krepšius galima skalbti skalbyklėje, ar tik valyti su drėgnu skudurėliu ir vandeniu.
Nors vis dažniau įvairių prekių perkame internetu, tačiau neretai rūbus, aksesuarus ir panašius daiktus vis dar esame linkę įsigyti gyvai. Juk tik gyvai galime pasimatuoti rūbą, ar nužvelgti save veidrodyje su nauja kuprine ar sportiniu krepšiu ant peties. Visgi yra keletas dalykų, kuriuos žinodami jūs lengviau įsivaizduosite kaip jums patinkantys sportiniai krepšiai atrodytų realybėje.
Pirmiausia atkreipkite dėmesį į prekės matmenis. Gali būti sunku suprasti, ar 40 l krepšys yra daug ar mažai, todėl geriausia yra pasiimti jau turimą krepšį, rankinę ar kuprinę ir išmatuoti ją, o tada mintyse pridėti ar atimti reikiamą kiekį centimetrų, kad galėtumėte įsivaizduoti, ar jūsų naujas krepšys bus didesnis ar mažesnis už jau turimą seną krepšį ar kuprinę. Taip ne tik suprasite, kiek daiktų tilps į krepšį, bet ir bus lengviau įsivaizduoti, kaip atrodys jūsų naujas pirkinys.
Taip pat atkreipkite dėmesį, kad sportiniai krepšiai būna skirtingo svorio. Dažnai poliesterio krepšiai būna lengvesni, todėl jie gali būti tinkamesni tiems, kurie visur keliauja pėsčiomis ar dviračiu, o tiems, kuriems krepšio svoris nėra svarbu, tiks ir sunkesni dirbtinės odos ar iš kelių skirtingų medžiagų pagaminti krepšiai.